E Martë, 12.07.2021, 07:36am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
GJERMANI - THOMAS SCHAAF, TRAJNERI I RI I EINTRACH FRANKFURT

E Mërkurë, 05.21.2014, 03:53pm (GMT+1)
TIRANË, 21 maj/ATSH-AFP/. – Gjermani Thomas Schaaf, ish-trajner i Werder Brême, do te jete trajneri i ri i Eintracht Frankfurt, me te cilin do te angazhohet deri ne 30 qershor 2016, beri te ditur te merkuren klubi i tij i ri.

Schaaf, 53 vjeç, do te zevendesoje patriotin e tij Armin Veh, i cili kishte bere te ditur se do te largohej ne fund te sezonit nga Eintracht.

Ish-lojtar i Werder, Schaaf drejtoi klubin ne veri nga 1999 - 2013, duke fituar titullin ne 2004, Kupen e Gjermanise ne 1999, 2004 e 2009 si dhe duke qene finalist ne Europa League ne 2009.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
LUIS ENRIQUE - TRAJNER I RI I BARCELONAS (05.21.2014)
HOXHAJ TAKOI LOJTARËT DHE DREJTUESIT E KOMBËTAREVE TË TURQISË DHE KOSOVËS (05.21.2014)
SOT ZHVILLOHET NDESHJA MIQËSORE KOSOVË-TURQI (05.21.2014)
BOTËRORI 2014 - TRAJNERI GJERMAN LOW MBLEDH PËRFAQËSUESEN ME DËMTIME TË SHUMTA (05.21.2014)
TOMAS STRAKOSHA NË SHËNJESTËR - E DO EVERTONI NË PREMIER LEAGUE (05.21.2014)
ALITI - TE KOMBËTARJA PËRFAQËSOJ PRESHEVËN (05.21.2014)
NEJMAR MODEST - MOS MË KRAHASONI MUA ME PELEN (05.21.2014)
PROGNI NDJESË TIFOZËVE - NUK MË LANË TË LUAJA NË POZICIONIN TIM NATYRAL (05.21.2014)
TRAINERI VAN GAAL - HOLLANDA SHKON NË BOTËROR PËR TA FITUAR (05.20.2014)
PELE - PROTESTAT MUND TA DËMTOJNË KUPËN E BOTËS (05.20.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Dhjetor 2021  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 

 
VOAL
[Shko lart]