VOAL - Online Zëri i Shqiptarëve

GJERMANI - THOMAS SCHAAF, TRAJNERI I RI I EINTRACH FRANKFURT

E Mërkurë, 05.21.2014, 03:53pm (GMT1)
TIRANË, 21 maj/ATSH-AFP/. – Gjermani Thomas Schaaf, ish-trajner i Werder Brême, do te jete trajneri i ri i Eintracht Frankfurt, me te cilin do te angazhohet deri ne 30 qershor 2016, beri te ditur te merkuren klubi i tij i ri.

Schaaf, 53 vjeç, do te zevendesoje patriotin e tij Armin Veh, i cili kishte bere te ditur se do te largohej ne fund te sezonit nga Eintracht.

Ish-lojtar i Werder, Schaaf drejtoi klubin ne veri nga 1999 - 2013, duke fituar titullin ne 2004, Kupen e Gjermanise ne 1999, 2004 e 2009 si dhe duke qene finalist ne Europa League ne 2009.

www.voal-online.ch


Copyright © 2005-2008 Nulled by [x-MoBiLe]. All rights reserved.