E Martë, 12.07.2021, 07:23am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
BOTËRORI 2014 - RIBERY: NË BRAZIL DO TË JETË KUPA IME E FUNDIT E BOTËS

E Mërkurë, 05.21.2014, 03:57pm (GMT+1)Futbollisti Franck Ribery

TIRANË, 21 maj/ATSH-AFP/. – Sulmuesi i ekipit te Frances, Franck Ribéry, qe do te shkoje ne qendren stervitore ne Clairefontaine bashke me 17 futbolliste te tjere te merkuren ne mbremje, beri te ditur per RTL se Boterori 2014 ne Brazil do te jete i fundit per të.

“Do te jete Kupa e botes e fundit per mua (ne Brazil)”, konfirmoi Ribéry.

Lideri i sulmit te Bluve, 31 vjeç, do te jete 35 vjeç ne vitin 2018. Ne se ai nuk do te luaje ne Boterorin e ardhshem ne Rusi, ai nuk do t’i jape fund karrieres nderkombetare dhe do te angazhohet ne Euro 2016, qe do te organizohet ne France.

Ne Brazil (12 qershor -13 korrik), Ribéry do te luaje Kupen e 3-te te botes pas 2006, me nje finale te humbur ndaj Italise (1-1 pas shteses, 5-3 me 11-m) dhe asaj te 2010, kur pesuan fiasko (pas greves se lojtareve ne stervitje) dhe eleminimit ne turin e pare.

“Francky” numeron 81 seleksione me Blute (16 gola).

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
GJERMANI - THOMAS SCHAAF, TRAJNERI I RI I EINTRACH FRANKFURT (05.21.2014)
LUIS ENRIQUE - TRAJNER I RI I BARCELONAS (05.21.2014)
HOXHAJ TAKOI LOJTARËT DHE DREJTUESIT E KOMBËTAREVE TË TURQISË DHE KOSOVËS (05.21.2014)
SOT ZHVILLOHET NDESHJA MIQËSORE KOSOVË-TURQI (05.21.2014)
BOTËRORI 2014 - TRAJNERI GJERMAN LOW MBLEDH PËRFAQËSUESEN ME DËMTIME TË SHUMTA (05.21.2014)
TOMAS STRAKOSHA NË SHËNJESTËR - E DO EVERTONI NË PREMIER LEAGUE (05.21.2014)
ALITI - TE KOMBËTARJA PËRFAQËSOJ PRESHEVËN (05.21.2014)
NEJMAR MODEST - MOS MË KRAHASONI MUA ME PELEN (05.21.2014)
PROGNI NDJESË TIFOZËVE - NUK MË LANË TË LUAJA NË POZICIONIN TIM NATYRAL (05.21.2014)
TRAINERI VAN GAAL - HOLLANDA SHKON NË BOTËROR PËR TA FITUAR (05.20.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Dhjetor 2021  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 

 
VOAL
[Shko lart]