E Martë, 12.07.2021, 06:24am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
KOSOVA HUMB NDAJ TURQISË ME REZULTAT 1 ME 6

E Enjte, 05.22.2014, 07:57am (GMT+1)


Në stadiumin e Mitrovicës "Adem Jashari" ka përfunduar ndeshja miqësore ndërkombëtare në futboll ndërmjet përfaqësueses së Kosovës dhe asaj të Turqisë me rezultat 6 me 1 për ekipin turk.

Në minutën e dytë të ndeshjes Turqia ka shënuar golin e parë për të pasuar goli i dytë në minitën e 33-të.

Pas golit të dytë nga Turqia menjëherë ka pasuar goli i parë nga ekipi i Kosovës.

Por ky ishte goli i vetëm nga kosovarët ngase Turqia i ka shënuar edhe katër gola të tjerë pas Kosovës, me çka ka bërë që rezultati të përfundoj 6 me 1 në favor të Turqisë.

Takimi miqësor me Turqinë, për përfaqësuesen e Kosovës është takimi i dytë me lejen e Federatës Botërore të Futbollit –FIFA, i cili pason takimin që u zhvillua me Haitin, me 5 mars në Mitrovicë ku rezultati ishte 0 me 0.

Me 25 maj, Kosova do ta zhvilloj takimin e tretë miqësor ndërkombëtar, me Senegalin, në Gjenevë të Zvicrës.za

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
BOTËRORI 2014 - RIBERY: NË BRAZIL DO TË JETË KUPA IME E FUNDIT E BOTËS (05.21.2014)
GJERMANI - THOMAS SCHAAF, TRAJNERI I RI I EINTRACH FRANKFURT (05.21.2014)
LUIS ENRIQUE - TRAJNER I RI I BARCELONAS (05.21.2014)
HOXHAJ TAKOI LOJTARËT DHE DREJTUESIT E KOMBËTAREVE TË TURQISË DHE KOSOVËS (05.21.2014)
SOT ZHVILLOHET NDESHJA MIQËSORE KOSOVË-TURQI (05.21.2014)
BOTËRORI 2014 - TRAJNERI GJERMAN LOW MBLEDH PËRFAQËSUESEN ME DËMTIME TË SHUMTA (05.21.2014)
TOMAS STRAKOSHA NË SHËNJESTËR - E DO EVERTONI NË PREMIER LEAGUE (05.21.2014)
ALITI - TE KOMBËTARJA PËRFAQËSOJ PRESHEVËN (05.21.2014)
NEJMAR MODEST - MOS MË KRAHASONI MUA ME PELEN (05.21.2014)
PROGNI NDJESË TIFOZËVE - NUK MË LANË TË LUAJA NË POZICIONIN TIM NATYRAL (05.21.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Dhjetor 2021  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 

 
VOAL
[Shko lart]