E Shtunë, 10.16.2021, 01:39am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
FIFA PARALAJMËRON TIFOZËT PËR BILETA TË FALSIFIKUARA

E Premte, 05.23.2014, 09:49am (GMT+1)


FIFA u ka thënë tifozëve se nëse blejnë bileta të Kupës së Botës nga shitësit të paautorizuar, mund të ndalohen nga stadiumet.
 
FIFA thotë se “biletat që zbulohen se janë shitur në mënyrë të paligjshme ose ri-shiten, mbartësit e tyre rrezikohen të mos u lejohet hyrja."
 
Drejtor i marketingut të FIFA-s, Thierry Weil thotë se disa tifozë tashmë janë prekur.
 
FIFA thotë se faqja e saj është "burimi i vetëm legjitim" për biletat.
 
Faqja e internetit StubHub po ofron bileta nga 2,300 dollarë për hapjen e kampionatit në Sao Paulo. Oferta më e lirë ishte për 1,149 dollarë.
 
FIFA thotë se është një krim në Brazil "që të shitet një biletë me çmim të fytyrë."rel

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
NBA- NDESHJET FINALE: SAN ANTONIO KRYESON 2-0 NDAJ OKLAHOMA CITY (05.22.2014)
KOSOVA HUMB NDAJ TURQISË ME REZULTAT 1 ME 6 (05.22.2014)
BOTËRORI 2014 - RIBERY: NË BRAZIL DO TË JETË KUPA IME E FUNDIT E BOTËS (05.21.2014)
GJERMANI - THOMAS SCHAAF, TRAJNERI I RI I EINTRACH FRANKFURT (05.21.2014)
LUIS ENRIQUE - TRAJNER I RI I BARCELONAS (05.21.2014)
HOXHAJ TAKOI LOJTARËT DHE DREJTUESIT E KOMBËTAREVE TË TURQISË DHE KOSOVËS (05.21.2014)
SOT ZHVILLOHET NDESHJA MIQËSORE KOSOVË-TURQI (05.21.2014)
BOTËRORI 2014 - TRAJNERI GJERMAN LOW MBLEDH PËRFAQËSUESEN ME DËMTIME TË SHUMTA (05.21.2014)
TOMAS STRAKOSHA NË SHËNJESTËR - E DO EVERTONI NË PREMIER LEAGUE (05.21.2014)
ALITI - TE KOMBËTARJA PËRFAQËSOJ PRESHEVËN (05.21.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Tetor 2021  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 

 
VOAL
[Shko lart]