E Shtunë, 10.16.2021, 01:13am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
FRANCË - PORTUGEZJA HELENA, FEMRA E PARË TRAJNERE E NJË EKIPI MESHKUJSH

E Premte, 05.23.2014, 05:54pm (GMT+1)


PORTUGALI – Portugezja Helena Costa, 36 vjeçe, femra e pare trajnere e nje klubi profesionist ne France, u shpreh te enjten gjate prezantimit se do te beje gjithçka per per ekipin e Clermont-Ferrand, qe luan ne Ligen 2.

“Nuk ka asgje per t’u habitur lojtaret dhe gjithe te tjeret. Prandaj jam ketu. Tashme jemi ne vitin 2014! Me shihni mua si nje trajner normal, jo si femer”, deklaroi ajo para shtypit francez e te huaj.

Ajo tha se do te takohet shume shpejt me te gjithe efektivin e klubit. “Disa lojtare nuk kane ardhur ende per aresye demtimesh ose aresye te tjera, por do te bashkohemi e do te flasim”, theksoi ajo.

“Objektivi im eshte qe te fitoj. Per kete jam e motivuar. Nëse si trajner nuk do te kem rezultate, une do te largohem nga klubi. Kjo eshte diçka normale”, tha Costa.

Caktimi i Helena Costa si trajnere para dy javesh mbushi gazetat me tituj te ndryshem dhe shume komente. Ajo ka qene ndihmes trajnere e ekipeve te te rinjve te Benfica si dhe ekipit U-17, nenkampion i Portugalise.

Ajo drejtoi nje ekip te rinjsh amatore te Cheleiros, qe u shpallen kampione te rajonit te Lisbones, para se te shkonte ne Iran ne 2012 ku drejtoi seleksionin kombetar te femrave.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
FORMACIONI I SHBA PËR BOTËRORIN E BRAZILIT (05.23.2014)
JA PLANI I JOAKIM LËVIT PËR KAMPION TË BOTËS (05.23.2014)
FIFA PARALAJMËRON TIFOZËT PËR BILETA TË FALSIFIKUARA (05.23.2014)
NBA- NDESHJET FINALE: SAN ANTONIO KRYESON 2-0 NDAJ OKLAHOMA CITY (05.22.2014)
KOSOVA HUMB NDAJ TURQISË ME REZULTAT 1 ME 6 (05.22.2014)
BOTËRORI 2014 - RIBERY: NË BRAZIL DO TË JETË KUPA IME E FUNDIT E BOTËS (05.21.2014)
GJERMANI - THOMAS SCHAAF, TRAJNERI I RI I EINTRACH FRANKFURT (05.21.2014)
LUIS ENRIQUE - TRAJNER I RI I BARCELONAS (05.21.2014)
HOXHAJ TAKOI LOJTARËT DHE DREJTUESIT E KOMBËTAREVE TË TURQISË DHE KOSOVËS (05.21.2014)
SOT ZHVILLOHET NDESHJA MIQËSORE KOSOVË-TURQI (05.21.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Tetor 2021  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 

 
VOAL
[Shko lart]