E Premte, 10.15.2021, 11:44pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
PIJA E RE BRAZILIANE - ME RRËNJË TË MARIHUANËS

E Shtunë, 05.24.2014, 02:01pm (GMT+1)


Një pije e re në verilindje të Brazilit i ka lëkundur vendin e parë pijes së preferuar të vendit, Cachaca, duke shtuar një përbërës të pazakontë: rrënjë të marihuanës.
 
"Pituconha" quhet kjo pije, identike me Cachaca-n, e përbërë nga alkooli dhe kallami i sheqerit.
 
Pituconha - e cila kushton 30 reals (10 euro) ka një logo të kuqe dhe shishen e  identifikon përmbajtja e saj derisa  me rrënjë të marihuanës".
 
Një zyrtar në zyrën e kryetarit të bashkisë së Cabrobos, tha se banorët vendasit kishin filluar kohëve të fundit të mbledhin rrënjët e bimëve mbetura pas operacioneve të policisë për të zhdukur plantacione të përhapura të marihuanës në rajon.
 
Prodhuesit e pijes thuhet paguajnë 100 reals për një qese të rrënjëve.
 
Policia nuk ka vendosur ende nëse pija e re është e ligjshme.
 
Cabrobo, është qytezë pranë shtetit të Pernambucos rreth 500 kilometra në perëndim të Recife, një nga 12 qytetet ku do të zhvillohet Kupa Botërore 2014 , e cila fillon më 12 qershor.rel

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
FRANCË - PORTUGEZJA HELENA, FEMRA E PARË TRAJNERE E NJË EKIPI MESHKUJSH (05.23.2014)
FORMACIONI I SHBA PËR BOTËRORIN E BRAZILIT (05.23.2014)
JA PLANI I JOAKIM LËVIT PËR KAMPION TË BOTËS (05.23.2014)
FIFA PARALAJMËRON TIFOZËT PËR BILETA TË FALSIFIKUARA (05.23.2014)
NBA- NDESHJET FINALE: SAN ANTONIO KRYESON 2-0 NDAJ OKLAHOMA CITY (05.22.2014)
KOSOVA HUMB NDAJ TURQISË ME REZULTAT 1 ME 6 (05.22.2014)
BOTËRORI 2014 - RIBERY: NË BRAZIL DO TË JETË KUPA IME E FUNDIT E BOTËS (05.21.2014)
GJERMANI - THOMAS SCHAAF, TRAJNERI I RI I EINTRACH FRANKFURT (05.21.2014)
LUIS ENRIQUE - TRAJNER I RI I BARCELONAS (05.21.2014)
HOXHAJ TAKOI LOJTARËT DHE DREJTUESIT E KOMBËTAREVE TË TURQISË DHE KOSOVËS (05.21.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Tetor 2021  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 

 
VOAL
[Shko lart]