E Enjte, 09.16.2021, 10:29pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
AUSTRALIA - E PARA QË ZBARKON NË BRAZIL

E Enjte, 05.29.2014, 06:09pm (GMT+1)Voal-online.ch - Kombëtarja australiane është e para nga 32 skuadrat e kualifikuara që ka zbarkuar në Brazil, për të marrë pjesë në fazën finale të Botërorit 2014, i cili fillon më 12 qershor.

Ata kanë aterruar në Curitiba, mbrëmë, në orën 18 me kohën lokare (23 me orën tonë), para se të marrin avionin tjetër për në Vitoria, ku ata do të qëndrojnë. "Jemi outsider, ka thënë sulmuesi Tommy Oar, në faqen e internetit të FIFA-s. Ky do të jetë një rast i mirë për t'iu dhuruar surpriza tifozëve tanë. Është shumë stimluese të luash Botërorin në këtë vend, është një arsye më shumë. Jemi stërvitur mirë këto ditë, por kemi edhe dy javë përgatitje, besoj se do të jemi në gjendje të mirë për Kupën e Botës."

Australianët e kanë ndeshjen e parë në Cuiaba, kundër Kilit, pastaj me Holandën e Spanjën, dy finalistet e Afrikës së Jugut më 2010. Skuadrat që do të arrijnë më herët në Bzail pritet të jnë Kroacia dhe Irani - më 3 qershor. Të fundit do të jenë Koreja e Jugut, Gana dhe Portugalia - më 11 qershor, në prag të ndeshjes së hapjes, e cila do të jetë në San Paolo, mes Brazilit dhe Kroacisë. ansa

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
KORRUPSIONI NË SPORT (05.27.2014)
MIQËSORJA NË GJENEVË - KOSOVA MUNDET EDHE NGA SENEGALI (05.26.2014)
LIGA E KAMPIONËVE - REAL MADRID FITON TITULLIN E DHJETË PAS MINUTAVE SHTESË (05.24.2014)
SONTE FINALJA E LIGËS SË KAMPIONËVE (05.24.2014)
PIJA E RE BRAZILIANE - ME RRËNJË TË MARIHUANËS (05.24.2014)
FRANCË - PORTUGEZJA HELENA, FEMRA E PARË TRAJNERE E NJË EKIPI MESHKUJSH (05.23.2014)
FORMACIONI I SHBA PËR BOTËRORIN E BRAZILIT (05.23.2014)
JA PLANI I JOAKIM LËVIT PËR KAMPION TË BOTËS (05.23.2014)
FIFA PARALAJMËRON TIFOZËT PËR BILETA TË FALSIFIKUARA (05.23.2014)
NBA- NDESHJET FINALE: SAN ANTONIO KRYESON 2-0 NDAJ OKLAHOMA CITY (05.22.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2021  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
 

 
VOAL
[Shko lart]