E Enjte, 09.16.2021, 10:40pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
BOTËRORI 2022 - KATARI RREZIKON IMAZHIN

E Hënë, 06.02.2014, 06:59pm (GMT+1)


Imazhi i Katarit do të dëmtohej shumë më tepër se sa ekonomia dhe tregu financiar nëse ky vend do ta humbiste të drejtën e organizimit të Kupës Botërore në futboll për vitin 2022.

Siç raporton, Reuters, bursa e këtij vendi pësoi rënie për 1.1 % të hënën pasi një gazetë britanike publikoj material duke e konsideruar si dëshmi për korrupcion gjatë aplikimit të Katarit për të fituar të drejtën e organizimit të Kupës Botërore.

Katari dhe organizatorët e kësaj ngjarje i kanë hedhur poshtë akuzat.

Planet për të shpenzuar miliarda dollarë në ndërtimin e stadiumeve mund të anulohen nëse dyshimet eventualisht çojnë te anulimi i vendimit nga FIFA.

Katari ka vetëm 2.1 milionë banorë dhe nuk ka nevojë të ndërtojë stadiume të mëdha çfarë duhen për kupën e botës në futboll.rel

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
KRISTIANO RONALDO RREZIKON TË MOS LUAJË NË BOTËROR (06.01.2014)
MARSEJA DËSHIRON RIKTHIMIN E LORIK CANËS (06.01.2014)
MIQËSORJA SHQIPËRI-RUMANI 0-1 (06.01.2014)
DËMTIMET NUK E SHQETËSOJNË JOAKIM LËVIN (05.31.2014)
MASHTRIMI - STILI I BATAKÇINJVENga AHMET SHQARRI (05.31.2014)
SHBA E KLINSMANIT (05.30.2014)
AUSTRALIA - E PARA QË ZBARKON NË BRAZIL (05.29.2014)
KORRUPSIONI NË SPORT (05.27.2014)
MIQËSORJA NË GJENEVË - KOSOVA MUNDET EDHE NGA SENEGALI (05.26.2014)
LIGA E KAMPIONËVE - REAL MADRID FITON TITULLIN E DHJETË PAS MINUTAVE SHTESË (05.24.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2021  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
 

 
VOAL
[Shko lart]