E Mërkurë, 04.14.2021, 12:05pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
KLOSE - DO TA THYEJ REKORDIN NDESHJEN TJETËR

E Djelë, 06.22.2014, 07:28pm (GMT+1)


Sulmuesi i Gjermanisë, Miroslav Klosve, thotë se ai do të thyejë rekordin e golashënuesit më të mirë në histori të kampionateve botërore në ndeshjen tjetër ndaj SHBA-ve.

36 vjeçari e barazoi rekordin e Ronaldo fenomenit që ka 15 gola nëpër kampionate botërore dhe Klose ka shance të mëdha që ta thyejë këtë rekord. “Unë jam shumë i lumtur për golin tim të 15-të nëpër kampionate botërore, por do të shohim se nëse do të mund ta vendos rekordin e ri në ndeshjen tjetër”.

“Tani mendjet tona janë në ndeshjen kundër SHBA-ve, ku duam të fitojmë dhe të avancojmë në rrethin tjetër. Natyrisht se do të preferoja që të fitonim Ganën, por ka pasur presion dhe ka qenë e vështirë”, u shpreh Klose.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
QË 20 VJET HOLANDA NUK LUAN PA NJË 'VAN' (06.22.2014)
TOP 10 GOLASHËNUESIT E BOTËRORËVE (06.22.2014)
NIGERIA ELEMINON BOSNJËN (06.22.2014)
DJE NË NDESHJET E BOTËRORIT (06.21.2014)
MENAXHIM JO ADEKUAT I SIGURISË NGA FIFA - KRENARI PARA RËNIES (06.20.2014)
MUZEU I FUTBOLLIT NË SAN PAULO (06.20.2014)
KROATËT NUK DORËZOHEN - TRIUMFOJNË 4-0 NDAJ KAMERUNIT (06.19.2014)
HASTA LA VISTA, SPANJË (06.19.2014)
'TULIPANËT' VAZHDOJNË ME FITORE (06.18.2014)
BOTËRORI 2014 - BARAZIME BRAZIL-MEKSIKË DHE RUSI-KORE E JUGUT (06.18.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2021  
D H M M E P S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
 

 
VOAL
[Shko lart]