E Mërkurë, 04.14.2021, 12:27pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
NË ZGRIP BELGJIKA MPOSHT RUSINË DHE KUALIFIKOHET

E Djelë, 06.22.2014, 08:03pm (GMT+1)


Belgjika vuan sërish për të gjetur fitoren, por në fund e sheh veten të kualifikuar, madje në vend të parë në grupin H. Një lojë e mundimshme e belgëve përballë Rusisë, me shumë raste që në pjesën e parë, por goli i vetëm i takimit do të vinte pikërisht në minutën e 88-të, kur të besuarit e trajnerit Mark Vilmots ndërtojnë një kundërsulm.

Nga e majta përparon shumë mirë deri në fundore Hazard, i cili jep një asist për Orixhin, që pak metra përballë portës nuk gabon. Me fat sërish Belgjika, por gjithsesi, vijon të lakohet si një nga skuadrat që mund të bëjë surprizën në këtë Botëror, pse jo, të shkojë deri në gjysmëfinale. Edhe në këtë takim nuk është aktivizuar për asnjë minutë mesfushori me origjinë kosovare Adnan Januzaj.

Ndoshta trajneri do t’i japë hapësirë në ndeshjen e tretë kundër Koresë së jugut, meqë edhe kualifikimi është siguruar për në fazën e 1/8 finale. Ndërsa Rusia ka vetëm shanse matematikore për në ndeshjen e fundit, pasi mbetet vetëm me një pikë në këtë grup. Rusia e Kapelos mbetet larg atij ekipi që jemi mësuar ta shohim kohë më parë, edhe pse ishte favorite për të kaluar grupin bashkë me Belgjikën.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
KLOSE - DO TA THYEJ REKORDIN NDESHJEN TJETËR (06.22.2014)
QË 20 VJET HOLANDA NUK LUAN PA NJË 'VAN' (06.22.2014)
TOP 10 GOLASHËNUESIT E BOTËRORËVE (06.22.2014)
NIGERIA ELEMINON BOSNJËN (06.22.2014)
DJE NË NDESHJET E BOTËRORIT (06.21.2014)
MENAXHIM JO ADEKUAT I SIGURISË NGA FIFA - KRENARI PARA RËNIES (06.20.2014)
MUZEU I FUTBOLLIT NË SAN PAULO (06.20.2014)
KROATËT NUK DORËZOHEN - TRIUMFOJNË 4-0 NDAJ KAMERUNIT (06.19.2014)
HASTA LA VISTA, SPANJË (06.19.2014)
'TULIPANËT' VAZHDOJNË ME FITORE (06.18.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2021  
D H M M E P S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
 

 
VOAL
[Shko lart]