E Mërkurë, 04.14.2021, 12:33pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
GERRARD ENDE S'KA VENDOSUR PËR TË ARDHMEN

E Hënë, 06.23.2014, 02:19pm (GMT+1)


Kapiteni i ekipit kombëtar anglez në futboll, Steven Gerrard, ka thënë se ende nuk ka vendosur për të ardhmen e tij ndërkombëtare, pas dështimit në Kupën e Botës, raporton Reuters.
 
“Nuk do të ngutem me ndonjë vendim. Kam folur për këtë me menaxherin mëngjesin e sotëm dhe nuk është ende koha e duhur”, ka thënë 34 vjeçari gjatë një konference me gazetarë, derisa ishte ulur afër menaxherit të Anglisë, Roy Hodgson.
 
“Jam shumë i lënduar dhe i thyer nga ajo që ka ndodhur gjatë javëve të fundit. Kam nevojë që fillimisht të shkoj për pushime”, ka shtuar Gerrardi, i cili e ka bërë rolin e kapitenit për kombëtaren e Anglisë për 113 ndeshje.
 
Hodgson në anën tjetër  ka thënë se nuk e ka ndërmend të jap dorëheqje megjithëse Anglia dështoj të kaloj në 16 më të mirët në Kupën e Botës në Brazil.
 
Anglia e ka edhe një ndeshje për ta luajtur në kuadër të Kupës së Botës pas fitores që habiti të gjithë të Kosta Rikës me Francën, me rezultatin 1:0.
 
Kjo është hera e parë që Anglia ka dështuar qysh në raundin e parë në Kupa të Botës, prej vitit 1958.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
SHBA-PORTUGALI 2-2 (06.23.2014)
POLEMIKA MBI EMRIN E SKUADRËS 'REDSKINS' (06.23.2014)
NË ZGRIP BELGJIKA MPOSHT RUSINË DHE KUALIFIKOHET (06.22.2014)
KLOSE - DO TA THYEJ REKORDIN NDESHJEN TJETËR (06.22.2014)
QË 20 VJET HOLANDA NUK LUAN PA NJË 'VAN' (06.22.2014)
TOP 10 GOLASHËNUESIT E BOTËRORËVE (06.22.2014)
NIGERIA ELEMINON BOSNJËN (06.22.2014)
DJE NË NDESHJET E BOTËRORIT (06.21.2014)
MENAXHIM JO ADEKUAT I SIGURISË NGA FIFA - KRENARI PARA RËNIES (06.20.2014)
MUZEU I FUTBOLLIT NË SAN PAULO (06.20.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2021  
D H M M E P S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
 

 
VOAL
[Shko lart]