E Mërkurë, 04.14.2021, 11:40am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
BOSHNJAKËT FAJËSOJNË ARBITRIN PËR HUMBJEN

E Martë, 06.24.2014, 08:31pm (GMT+1)


Boshnjakët po fajësojnë arbitrin nga Zelanda e Re për humbjen e ekipit të tyre 1-0 ndaj Nigerisë.
 
Më shumë se 20,000 boshnjakë nënshkruan një peticion ku bëhet thirrje për heqjen e arbitrit Peter O'Leary.
 
Ata thonë se një fotografi e tregon atë duke festuar në fushë me një nga portjerët e ekipit nigerian.
 
Tashmë të skualifikuar, boshnjakët janë të zemëruar duke thënë se ata u tradhëtuan në arenën botërore.
 
Ata pretendojnë se arbitri O'Leary pa të drejtë e quajti lojtarin që shënoi golin e vetëm për Bosnjen në pozicion jashtë loje.
 
Ata thanë gjithashtu se arbitri u kushtoi atyre lojën duke dënuar kapitenin e ekipit në një moment të rëndësishëm ndërsa Nigeria ishte pranë golit të fitores.za

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
BOTËRORI  2014 - PËRFUNDUAN NDESHJET NË GRUPIN BHolanda e para, Kili i dyti, pastaj Spanja e Australia (06.23.2014)
GERRARD ENDE S'KA VENDOSUR PËR TË ARDHMEN (06.23.2014)
SHBA-PORTUGALI 2-2 (06.23.2014)
POLEMIKA MBI EMRIN E SKUADRËS 'REDSKINS' (06.23.2014)
NË ZGRIP BELGJIKA MPOSHT RUSINË DHE KUALIFIKOHET (06.22.2014)
KLOSE - DO TA THYEJ REKORDIN NDESHJEN TJETËR (06.22.2014)
QË 20 VJET HOLANDA NUK LUAN PA NJË 'VAN' (06.22.2014)
TOP 10 GOLASHËNUESIT E BOTËRORËVE (06.22.2014)
NIGERIA ELEMINON BOSNJËN (06.22.2014)
DJE NË NDESHJET E BOTËRORIT (06.21.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2021  
D H M M E P S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
 

 
VOAL
[Shko lart]