E Mërkurë, 04.14.2021, 11:36am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
GREQIA PEZULLON KAMPIONATIN E FUTBOLLIT

E Mërkurë, 02.25.2015, 10:41pm (GMT+1)Qeveria e Greqisë ka suspenduar ndeshjet e futbollit profesional në vend, më kohë të pacaktuar.

Ky vendim vjen pas dhunës në ndeshjen mes rivalëve Olympiakos dhe Panathinaikos, si dhe një rrahje në mes të zyrtarëve të klubit, në një takim të bordit të martën.

Liga greke tashmë është pezulluar dy herë këtë sezon për shkak të dhunës.

Një takim ekzekutiv i zyrtarëve të Super Ligës u anulua, pasi një zyrtar i Panathinaikos pretendoi se ai ishte grushtuar nga personeli i sigurimit Olimpiakos.

Të dy klubet e Athinës janë të njohur si ''armiq të përjetshëm'' dhe ndajnë një rivalitet të ashpër.

Ndeshjet në ndarjet profesionale u ndërprenë edhe më parë në shtator dhe nëntor të vitit të kaluar.

Partia e sapozgjedhur në pushtet Syriza janë zotuar për të shuar problemin.za
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
FUTBOLL - REKOMANDOHET QË BOTËRORI 2022 TË MBAHET NË NËNTOR (02.24.2015)
KUJTIM SHALA - HEROI KOSOVAR I FUTBOLLIT KROAT (02.22.2015)
ATLETËT KOSOVARË S'LEJOHEN TË SHKOJNË NË BAKU 2015 (02.19.2015)
KUPA E KRIKETIT 2015 - PAKISTANI KUNDËR INDISË (02.15.2015)
KUSH KA MË SHUMË TIFOZË NË SHQIPËRI (02.15.2015)
ABRASHI TRI VITE KONTRATË ME GRASSHOPERS (02.15.2015)
BALAJ NË MAJËN E RIJEKËS (02.15.2015)
NISI KAMPIONATI BOTËROR I KRIKETIT 2015 (02.14.2015)
KOMANDANTI ËSHTË LUIS ENRIQUE - JO MESI (02.13.2015)
BENZEMA - NUK LUAJ PËR TË DALË PARA KAMERËS (02.13.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2021  
D H M M E P S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
 

 
VOAL
[Shko lart]