E Mërkurë, 04.14.2021, 01:10pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
ANCELOTTI - ËNDËRROJ TË JEM TRAJNER I ITALISË

E Shtunë, 02.28.2015, 10:32am (GMT+1)


Trajneri i Real Madridit ka thënë se "ëndrra" e tij është të marrë përgjegjësinë e ekipit kombëtar dhe ta fitojë Kupën e Botës para se ai të përfundon karrierën e tij.

55-vjeçari ka fituar një mori titujsh me Juventusin, Milanin, Chelsean, Paris Saint-Germain dhe Real Madridin.

Megjithatë, trajneri aktual i Real Madridit thotë se ai ka ambicie të drejtojë përfaqësuesen e vendit të tij.

"Ëndrra ime është të jam trajnerit i ekipit kombëtar italian. Dhe unë shpresoj që në të ardhmen të realizoi atë, sepse dua të fitoi Kupën e Botës me Italinë”, ka thënë Ancelotti.

Real Madridi i Ancelottit aktualisht është kampion evropian dhe botëror dhe për momentin ka katër pikë më shumë se Barcelona në La Liga.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
GREQIA PEZULLON KAMPIONATIN E FUTBOLLIT (02.25.2015)
FUTBOLL - REKOMANDOHET QË BOTËRORI 2022 TË MBAHET NË NËNTOR (02.24.2015)
KUJTIM SHALA - HEROI KOSOVAR I FUTBOLLIT KROAT (02.22.2015)
ATLETËT KOSOVARË S'LEJOHEN TË SHKOJNË NË BAKU 2015 (02.19.2015)
KUPA E KRIKETIT 2015 - PAKISTANI KUNDËR INDISË (02.15.2015)
KUSH KA MË SHUMË TIFOZË NË SHQIPËRI (02.15.2015)
ABRASHI TRI VITE KONTRATË ME GRASSHOPERS (02.15.2015)
BALAJ NË MAJËN E RIJEKËS (02.15.2015)
NISI KAMPIONATI BOTËROR I KRIKETIT 2015 (02.14.2015)
KOMANDANTI ËSHTË LUIS ENRIQUE - JO MESI (02.13.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2021  
D H M M E P S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
 

 
VOAL
[Shko lart]