E Mërkurë, 05.12.2021, 12:36am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
Monopoli postal zbret në 50 gramë
E Mërkurë, 04.22.2009, 04:00pm (GMT+1)

Voal-online – Monopoli i Postës mbi transportin e letrave do të zbresë nga 100 në 50 gramë prej 1 korrikut. Këtë e ka konfirmuar Këshilli Federal Zviceran sot, të mërkurë. Vendimi u muar pavarësisht kundërshtimeve në parlament, kundërshtimit të Bashkimit të Sindikatave Zvicerane dhe të opinionit.

Dërgesat me peshë mbi 50 gramë përbëjnë mbi 25% të të gjitha dërgesave postale, një sasi, pra që mund të ndikojë në shkallën e konkurencës.

Bëhet fjalë për një etapë të re drejt hapjes sa më të plotë të tregut të letrave, afat ky i përcaktuar për vitin 2012. Projektligji përkatës do të shkojë për shqyrtim në parlament brenda verës së sivjetme, duke u shoqëruar me një reformë të thellë të të gjitha ligjeve dhe rregullave në këtë sektor.


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Sipas Boeoegg vera do të jetë e ngrohtë (04.21.2009)
Hekurudhat federale bëjnë blerjen më të madhe në histori (04.20.2009)
UBS ua pret fondet partive (04.19.2009)
Lirohet Andreas Notter (04.18.2009)
Partia Socialiste: Të veprojmë menjëherë kundër papunësisë së të rinjve (04.17.2009)
Popullsia e Zvicrës do të jetë në rritje të vazhdueshme (04.16.2009)
Neue Zürcher ZeitungUBS - 8700 vende pune të humbura (04.15.2009)
Bazelasi Peter Cumtor fiton çmiminPricker 2009 ose Nobelin e arkitekturës (04.13.2009)
Roxher Federer u martua! (04.12.2009)
Le MatinLoitard: Nuk është një papunësi e rëndë (04.11.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2021  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]