E Mërkurë, 05.12.2021, 01:06am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
Credit Swisse arrin rezultate të kënaqshme në tremujorin e parë
E Enjte, 04.23.2009, 09:05am (GMT+1)

Voal-online – Credit Swisse (Kredit Suis) ka realizuar një fitim prej 2 miliardë frangash në tre muajt e parë të vitit 2009, përkundër një humbjeje prej 2,15 miliardë frangash të pësuar në të njëjtën periudhë të vitit të shkuar. Këtë e bëri të ditur për mediat sot, të hënën, banka zvicerane.

Sektori i tregtisë, i goditur në mënyrë të veçantë prej krizës, ka rigjetur shifra negative, me një arkëtim Earnings Before Tax (fitim para taksës) prej 2,4 miliardë frangash.

„Këto rezultate tregojnë se masat e ndërmarra vitin e shkuar, midis të cilave shkurtimi i shpenzimeve dhe forcimi i kapitalizimeve, kanë qenë frutdhënëse,“ pohon shefi i drejtorisë Brady Dougan.Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Monopoli postal zbret në 50 gramë (04.22.2009)
Sipas Boeoegg vera do të jetë e ngrohtë (04.21.2009)
Hekurudhat federale bëjnë blerjen më të madhe në histori (04.20.2009)
UBS ua pret fondet partive (04.19.2009)
Lirohet Andreas Notter (04.18.2009)
Partia Socialiste: Të veprojmë menjëherë kundër papunësisë së të rinjve (04.17.2009)
Popullsia e Zvicrës do të jetë në rritje të vazhdueshme (04.16.2009)
Neue Zürcher ZeitungUBS - 8700 vende pune të humbura (04.15.2009)
Bazelasi Peter Cumtor fiton çmiminPricker 2009 ose Nobelin e arkitekturës (04.13.2009)
Roxher Federer u martua! (04.12.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2021  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]