E Enjte, 04.15.2021, 06:30am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
Edhe 400 milionë franga kundër papunësisë
E Martë, 06.02.2009, 01:48pm (GMT+1)

 

Voal-online – Ministrja e Ekonomisë Doris Leuthard dëshiron të luftojë edhe më fort se deri tani kundër papunësisë. „Ne na duhen edhe 300 deri 400 milionë franga – si shtojcë ndaj 600 milionëve, në kuadrin e marrjes së masave të veçanta për buxhetin e AHV, pra të sigurisë së papunësisë (Arbeitslosenversicherung),“ tha Doris Leuthard në një intervistë me gazetën „Sonntagszeitung“. Këshilltarja Nacionale tha se duhet të merren masa të gjithanshme për të luftuar papunësinë. Më parë Ministrja e Ekonomisë ka kërkuar masa të veçanta në ndihmë të të rinjve, në mënyrë që të parandalohet prekja e tyre në shkallë të lartë nga dukuria e papunësisë dhe të jenë më të integrueshëm se deri tani në tregun e punës gjithnjë e më të vështirësuar për shkak të krizës ekonomike botërore, e cila i ka prekur në shkallë të ndryshme të gjitha vendet e botës.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Taksat hipotekare ulen në 3,25% (06.02.2009)
Maji ishte zhuritës në Zvicër (06.01.2009)
Dritë jeshile importeve paralele (05.29.2009)
Doris Loitard: Bankat duhet ta ndihmojnë industrinë e makinerive (05.28.2009)
Masimo Buzaka sonte në Romë gjykon ndeshjen e tij më të rëndësishme (05.27.2009)
Zvicra arrin dy marrëveshje për taksë të dyfishtë konform OCDEsë (05.25.2009)
Filloni sot sesioni veror i Dhomave të Parlamentit (05.25.2009)
Hans-Rudolf Merc në Arabinë Saudite (05.24.2009)
Një skiator spanjoll i mbijeton rënies nga një lartësi 500 metrash (05.23.2009)
Bie rreziku i përmbytjes në Grindelvald (05.23.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2021  
D H M M E P S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
 

 
VOAL
[Shko lart]