E Enjte, 05.13.2021, 08:01am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
Nderime në qeverinë dhe Parlamentin Federal për Roxher Federerin
E Hënë, 06.08.2009, 07:42pm (GMT+1)

 

Voal-online – Finalet e luajtura në Roland Garros nga Roger Federer ka pasur një kulm maksimal dje me 635 mijë shikues në kanalin SF Info të Televizionit të Zvicrës. Mesatarja e shikueshmërisë së kësaj ndeshjeje tregon se para ekranit të vogël kanë qëndruar 476 mijë veta, me një kuotë tregu 41%.

 

Sot në fillim të seancës parlamentare i janë bërë nderime Federerit. „Është një shembull dhe me këtë fitore ai hyn në Olimpin e lojtarëve më të mëdhenj të botës,“ ka deklaruar presidentja e Dhomës së Ulët Chiara Simoneschi Cortesi, duke i hapur punimet.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Shkalla e papunësisë 5,7%? (06.06.2009)
Dhoma e Kantoneve iu thotë po minareve (06.05.2009)
Kredit Suis heq dorë nga projekti për Hardturm (06.04.2009)
Edhe gratë në pension 65 vjeçe (06.03.2009)
Edhe 400 milionë franga kundër papunësisë (06.02.2009)
Taksat hipotekare ulen në 3,25% (06.02.2009)
Maji ishte zhuritës në Zvicër (06.01.2009)
Dritë jeshile importeve paralele (05.29.2009)
Doris Loitard: Bankat duhet ta ndihmojnë industrinë e makinerive (05.28.2009)
Masimo Buzaka sonte në Romë gjykon ndeshjen e tij më të rëndësishme (05.27.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2021  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]