E Enjte, 04.15.2021, 06:39am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
10 Vjetori i Swisscor-Zvicra tregon Zemrën - Këtë vit Swisskor mirëpret 80 fëmijë nga Shqipëria dhe Bosnjë-Hercegovina 
E Martë, 08.04.2009, 06:38pm (GMT+1)

 

Dita Zyrtare e Vizitave e Kampit Swisscor

 

Të enjten, më 6 Gusht 2009, në Trogen të Zvicrës mbahet aktiviteti kushtuar fëmijëve nga Shqipëria dhe Bosnje-Herzegovina. Këtë ditë si një festë e vërtetë do të jenë në plan të parë pikërisht  fëmijët nga Shqipëria dhe nga Bosnjë-Hercegovina. Rreth 81 vajza dhe djem do t’i presin miqtë me një shfaqje dhe do t’i zbavitin me këngë.

 

Fëmijët nga Shqipëria bëjnë realitet ëndërrën për të parë Zvicrën

Në këtë ditë do të kemi rastin të kremtojmë edhe një ditëlindje. Ky do të jetë 10-vjetori i Kampeve Swisscor i trajtimeve mjekësore. Në aktivitet do të ndizen qirinj, së bashku me personalitetin që në vitin 2000 themeluan Organizatën Swisscor, veterani i Këshillit Federal zotëri Adolf Ogi.

 

 

Në këtë ditë do të jetë rasti që Swisscor të shprehë një falënderim të përzemërt ndaj  Inner Wheel Club dhe nga Rotary Schweiz-Liechtenstein, sepse Kampi  i 10-të Swisscor ka marrë një mbështetje të jashtëzakonshme financiare nga Inner Wheel Club dhe nga Rotary Schweiz-Liechtenstein.

 

 

Në këtë ditë, po ashtu Presidenti André Liaudat do të paraqesë zyrtarisht pasuesin e tij pasuesin e tij Gianpiero Lupi, Shefin e dikurshëm mjekësor të Ushtrisë.

 

Do të ketë një program simpatik, veç të tjerash fëmijëve do t’iu flasë veterani i Këshillit Federal zotëri Adolf Ogi, President i Komisonit të Patronazhit Swisscor. Në përfundim të ftuarit  do të shijojnë bashkë me fëmijët drekën së bashku.

 

 

 

 

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Fëmijë nga Gërdeci kalojnë pushimet verore në Zvicër (08.04.2009)
Schweiz (08.02.2009)
Suisse (08.01.2009)
Svizzera (08.01.2009)
Zvicra (08.01.2009)
UBS dhe SHBA gjejnë pajtimin (07.31.2009)
Zvicra përgatitet për 1 Gushtin Festën Kombëtare (07.31.2009)
Cugu mbetet qyteti ku jetohet më mirë (07.30.2009)
Vëllai i Madh zviceran në bunker (07.28.2009)
Gotardi do të mbyllet tri vjet? (07.26.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2021  
D H M M E P S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
 

 
VOAL
[Shko lart]