E Enjte, 04.15.2021, 06:33am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
Adecco humb 147 milionë euro
E Martë, 08.11.2009, 08:47am (GMT+1)

 

 

Voal-online –Adecco, lider botëror i ndërmjetësimit të punësimeve të përkohëshme, ka regjistruar një humbje prej 147 milionë eurosh në rrjedhën e tremujorit të dytë të vitit 2009, kundruall 212 milionë të ardhura që kishte fituar në të njëjtën periudhë të vitit të kaluar.

 

Në krahasim me një vit më parë rezultati operativ EBIT është reduktuar 90%, në 32 milionë euro. Vëllimi i punës ka rënë 31%, më shumë se 3,391 miliardë euro.

 

Në Francë, zona gjeografike më e rëndësishme, faturimi ka rënë 34% në 1,176 miliardë euro. Tregu i dytë më i madh, SHBA e Kanada, ka regjistruar rënue 19%, në 543 milionë euro.

 

Në Gjermani rënia është 44%, në 229 milionë euro, në Japoni 7%, në 332 milionë euro, në Britani-Irlandë 39%, në 217 milionë. Në rajonin Zvicër-Austri, faturimi shkon në 94 milionë euro, shifër e barabartë me një zvogëlim 37%.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Këto janë binjaket e Roxher Federerit (08.09.2009)
Reportazh - Një ditë Shqipërie në Trogen të ZvicrësNga Elida Buçpapaj - Skënder Buçpapaj (08.09.2009)
10 Vjetori i Swisscor-Zvicra tregon Zemrën - Këtë vit Swisskor mirëpret 80 fëmijë nga Shqipëria dhe Bosnjë-Hercegovina  (08.04.2009)
Fëmijë nga Gërdeci kalojnë pushimet verore në Zvicër (08.04.2009)
Schweiz (08.02.2009)
Suisse (08.01.2009)
Svizzera (08.01.2009)
Zvicra (08.01.2009)
UBS dhe SHBA gjejnë pajtimin (07.31.2009)
Zvicra përgatitet për 1 Gushtin Festën Kombëtare (07.31.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2021  
D H M M E P S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
 

 
VOAL
[Shko lart]