E Enjte, 04.15.2021, 05:35am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
Leopardi i Artë i Lokarnos fluturon në Kinë
E Djelë, 08.16.2009, 08:38am (GMT+1)

 

 

 

Voal-online –Filmi “She, a Chinese”, me regji të Xiaolu Guo, një bashkëprodhim anglez, gjerman, francez ka fituar Leopardin e Artë në Konkursin ndërkombëtar të filmit në Lokarno (Locarno). Çmimi speciale i jurisë i është dhënë filmit rus të “Ben.Baraban”, të Alexei Mizgirev, ashtu si dhe çmimi për regjinë më të mirë. Leopardi i Artë (Pardo d’Oro) për interpretimin më të mirë femëro iu dha hollandezes Lotte Verbeek për rolin në filmin “Nothing Personal” dhe ai për interpretimin më të mirë mashkullor grekut Antonis Kafetzopoulos për filmin “Akadimia Platonos”. Leopardi i Artë për temën aktuale ka shkuar për 'The Anchorage', ndërsa “Piombo Fuso” i italianit Stefano Savona ka marrë çmim special në të njëjtën kategori.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Shifra në rritje për Sunrise (08.14.2009)
UBS-SHBA, u arrit marrëveshja jashtëgjyqësore (08.12.2009)
Adecco humb 147 milionë euro (08.11.2009)
Këto janë binjaket e Roxher Federerit (08.09.2009)
Reportazh - Një ditë Shqipërie në Trogen të ZvicrësNga Elida Buçpapaj - Skënder Buçpapaj (08.09.2009)
10 Vjetori i Swisscor-Zvicra tregon Zemrën - Këtë vit Swisskor mirëpret 80 fëmijë nga Shqipëria dhe Bosnjë-Hercegovina  (08.04.2009)
Fëmijë nga Gërdeci kalojnë pushimet verore në Zvicër (08.04.2009)
Schweiz (08.02.2009)
Suisse (08.01.2009)
Svizzera (08.01.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2021  
D H M M E P S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
 

 
VOAL
[Shko lart]