E Enjte, 04.15.2021, 05:34am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
Tatimi i dyfishtë, Berna miraton gjashtë marrëveshje
E Mërkurë, 08.19.2009, 05:51pm (GMT+1)

 

 

Voal-online –Këshilli Federal ka miratuar gjashtë marrëveshjet e para të taksimit të dyfishtë me Danimarkën, Luksemburgun, Norvegjinë, Francën, Meksikën dhe Britaninë e Madhe konform rregulloreve të OCSE. Në nëntor Departamenti Federal i Financave do të japë porosinë përkatëse ndaj dhomave të parlamentit të cilat do të thirren edhe për të përcaktuar çështjen lidhur me referendum të mundshëm fakultativ. Për këtë aspekt departamenti do të paraqesë një propozim të tijin.

 

Qeveria, e cila në mars kishte vendosur të zbutë sekretin bankar, ka bërë bisedime për futjen e një klauzole të ndihmës administrative në fushën tatimore me trembëdhjetë shtete. Shtatë vende të tjera me të cilat janë firmosur marrëveshje, të cilat do të shqyrtohen së afërmi nga ekzekutivi federal, janë Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Japonia, Hollanda, Polonia, Austria, Finlanda dhe Katari.

 

Për t’u hequr nga lista gri e redaktuar nga sekretariati i OCSE (Organizatës për Bashkëpunim dhe Zhvillim Ekonomik), Zvicra (dhe vendet e tjera të interesuar) duhet të nënshkruajnë dymbëdhjetë marrëveshje të cilat do të përshtatin me direktivat në fuqi në rrafsh ndërkombëtar.

 

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Pranvera e Pragës e Hans Rudolf Mercit (08.18.2009)
Një ushtri më e shkathët (08.17.2009)
Leopardi i Artë i Lokarnos fluturon në Kinë (08.16.2009)
Shifra në rritje për Sunrise (08.14.2009)
UBS-SHBA, u arrit marrëveshja jashtëgjyqësore (08.12.2009)
Adecco humb 147 milionë euro (08.11.2009)
Këto janë binjaket e Roxher Federerit (08.09.2009)
Reportazh - Një ditë Shqipërie në Trogen të ZvicrësNga Elida Buçpapaj - Skënder Buçpapaj (08.09.2009)
10 Vjetori i Swisscor-Zvicra tregon Zemrën - Këtë vit Swisskor mirëpret 80 fëmijë nga Shqipëria dhe Bosnjë-Hercegovina  (08.04.2009)
Fëmijë nga Gërdeci kalojnë pushimet verore në Zvicër (08.04.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2021  
D H M M E P S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
 

 
VOAL
[Shko lart]