E Enjte, 05.13.2021, 07:41am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
VËLLEZËRIT E VALON BEHRAMIT

E Shtunë, 06.07.2014, 03:24pm (GMT+1)


Superylli i Napolit dhe i kombëtares zvicerane Valon Behrami i ka quajtur vëllezër të tij futbollistët e tjerë shqiptarë në kombëtaren e Zvicrës.

Edhe kombëtarja zvicerane u nis drejt Brazilit ku do paraqiten për të përfaqësuar sa më denjësisht vendin e tyre.

Valon Behrami ka postuar një foto me bashkëlojtarët e tij bashkëkombas shqiptar të kombëtares së Zvicrës, Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri, Admir Mehmedi e Blerim Xhemaili para nisjes për në Brazil duke i quajtur ata vëllezër.

Pak para nisjes, Valon Behrami në rrjetin social postoi foton që e shihni më lartë me mbishkrimin: Gati për fluturim, #Brazil #Vëllezër #Kupa e Botës 2014, shkruan Behrami, transmeton ‘Sporti 1’.

Këta njëherit janë edhe 5 shqiptarët e vetëm të ftuar nga Otmar Hitzfeld për Brazil.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Tages Anzeiger - ZVICRA ME LIGJIN MË TË RREPTË PËR SHTETËSI (06.07.2014)
MBI 30 GRADË - VERA KA ARDHUR MË NË FUND NË GJITHË ZVICRËN (06.07.2014)
ZVICRA PËRSHËNDET KOMBËTAREN E SAJ - SONTE FLUTURON PËR NË BRAZIL (06.06.2014)
OTTMAR HITZFELD - DO TË ARRIJMË NË TETËSHEHitzfeld - Kupën do ta fitojë një skuadër latinoamerikane (06.05.2014)
SWISSCOY DO TË VAZHDOJË NË KOSOVË DERI NË FUND TË VITIT 2017Ueli Maurer - Situata në Kosovë është më e qëndrueshme, por kriminaliteti e dhuna janë ende të pranishme (06.04.2014)
PAK BLETË VDIQËN NË ZVICËR GJATË DIMRITVetëm 12% e tyre nuk arritën t'i mbijetojnë stinës së ftohtë (06.03.2014)
BEHRAMI, SHAQIRI E XHAKA PRITET TË JENË TITULLARË TË KOMBËTARES ZVICERANE (06.02.2014)
GRANIT XHAKA - ZGJODHA ZVICRËN, SHQIPËRIA NUK MË FTOI KURRË (05.31.2014)
MËNGJESI I 31 MAJIT 2014 - TERMOMETRI NË AEROPORTIN E ZYRIHUT SHËNONTE - 1° (05.31.2014)
ZVICERANËT JANË OPTIMISTË NDAJ SË ARDHMES, E VLERËSOJNË USHTRINË E TYRE, NDËRSA NEUTRALITETIN E KONSIDEROJNË NJË EPËRSI (05.30.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2021  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]