E Djelë, 06.20.2021, 01:09pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
QEVERIA ZVICERANE DO T'IU JAPË MBËSHTETJE GAZETAVE TË SHTYPURA - ATO NUK DUHET LEJUAR TË VDESIN

E Premte, 12.05.2014, 03:59pm (GMT+1)


Voal-online.ch - Informacioni është në evolucion të përhershëm, kështu edhe kanalet e përhapjes së tij nëpërmjet internetit. Kanale të reja online, ku gjithnjë e më shumë ndërmarrjet investojnë për të promovuar aktivitetin, duke 'ikur' nga gazetat e vjetra. Ky është në thelb konkluzioni i Këshillit Federal duke publikuar një raport për këtë temë, ku paraqiten edhe masat që janë marrë dhe që parashikohet të realizohen brenda një kohe të shkurtër.

Ekzekutivi thekson se "ky sektor është në gjendje të përballet me ndryshimet strukturore", Prandaj merren një mori masash lehtësuese ndaj gazetave të shtypura. Në raport thuhet se qeveria jep çdo vit 50 milionë franga për t'i përkrahur gazetat e shtypura, përveç mbështetjes që iu jep atyre duke ulur vazhdimisht çmimin e shpërndarjes.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
KLIMKIN - UKRAINA KA NEVOJE PER ARMEPUSHIM TE VERTETE, JO PER DEKLARATA (12.05.2014)
DIDIER BURKHALTER - NE QENDER TE VEMENDJES ESHTE UKRAINA (12.04.2014)
PRESIDENTI I ZVICRES DHE KRYESUESI I OSBE DIDIER BURHALTER I JEP RENDESI TE MADHE PERFSHIRJES TE SHOQERISE CIVILE E RINISE NE ANGAZHIMET E OSBE (12.04.2014)
KUBILAY TUKILMAZ - SHKELZEN GASHI, PERSONAZHI I DITES NE ZVICER (12.04.2014)
KOMUNIKATË E MINISTRISË SË JASHTME ZVICERANE - RETH 50 MINISTRA TË VENDEVE TË OSBE-së NË BAZEL PËR KËSHILLIN MINISTERIAL 2014 (12.03.2014)
ZVICERANËT KUNDËRSHTOJNË KUFIZIMIN E EMIGRACIONIT (11.30.2014)
STEINMEIER PRET HOMOLOGËT NGA ZVICRA, AUSTRIA, LIHTENSHTAJNI - TEMË DISKUTIMI GJUHA GJERMANE (11.29.2014)
ZOTËRI HAKI LATIFI, KRYETARI I LDKsë NË ZVICËR URON PËR DITËN E FLAMURIT DHE TË PAVARËSISË (11.28.2014)
ZVICRA ORGANIZON KËSHILLIN E 22-të MINISTERIAL TË ORGANIZATËS PËR SIGURI DHE BASHKËPUNIM EVROPIAN (OSBE) (11.27.2014)
ORA ZVICERANE ME FLOKËT E NAPOLEONIT (11.27.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Qershor 2021  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]