E Enjte, 05.13.2021, 07:09am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
ZYRIH - JETON GJINAJ DHE NJË RUS ARRESTOHEN PËR VRASJEN E BOKSIERIT MALAZEZ NË ZVICËR

E Hënë, 03.09.2015, 12:51pm (GMT+1)

 
Shtetasi kosovar Jeton Gjinaj, 31 vjeç u arrestua nga policia zvicerane me dyshimin se ai është autori i vrasjes së shtetasit malazez Boris Raçiq javën e kaluar në Zyrih.

Pëveç tij u arrestua edhe shtetasi rus Iznavur Soslambekov. Siç transmeton ina, supozohet se informatat mbi vendndodhjen e tyre erdhi pasi organet e sigurisë zvicerane kërkuan ndihmë pranë emisionit "XY" i cili u emitua në tre kanalet e shteteve gjermanofolëse ( SF, ORF dhe ZDF).

Boksieri malazez 30 vjeçar, u vra të dielën e kaluar në një zonë të metropolit zviceran, me ç’rast vdekja ishte si shkas i një plumbi që e kishte goditur në zemër.

Vetëm një muaj më parë, Raçiq ishte sulmuar me thikë, por kishte shpëtuar, edhe përkundër plagëve të rënda. Ai atëherë kishte deklaruar se ishte sulmuar nga të rinj shqiptarë.

I riu me shtetësi malazeze po punonte si pjesëtar sigurimi në një diskotekë të Zyrihut. Policia deri tani nuk ka asnjë person të dyshuar, por akuzat e bëra janë se ai u vra nga shqiptarë. Sipas mediave zvicerane lokale, dyshohet se autorët e vrasjes gjatë kohë kishin pasur zënka me boksierin Raçiq.kd

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
12 MIJË NË BERNË PËR BARAZI GJINORE TË PAGAVE - NË MANIFESTIM U PËRFSHI EDHE SSM - SINDIKATA ZVICERANE E MEDIAVE (03.09.2015)
PALEXPO 2015 - FORD E BEFASON GJENEVËN ME MODELIN E RI KUQ E ZI (03.09.2015)
HERVÉ FALCIANI - KALORËSI I ERRËSIRËS (03.09.2015)
AVIONI ME ENERGJI DIELLORE 'SOLAR IMPULSE' NIS UDHËTIMIN RROTULL BOTËS (03.09.2015)
JASHTË RREZIKUT DY USHTARËT ZVICERANË TË PLAGOSUR NË MALI (03.08.2015)
PALEXPO GJENEVË - CILAT JANË RISITË E SALLONIT TË 85-të NDËRKOMBËTAR TË AUTOMOBILËVE (03.05.2015)
PALEXPO GJENEVË - HAPET SALLONI I 85-të NDËRKOMBËTAR I AUTOMOBILËVE (03.05.2015)
NË GJENEVË TAKOHEN KERRY DHE LAVROVKerry pas takimit shprehu besimin se biseda e zhvilluar mes tyre mund të ndikojë në përmirësimin e situatës së armëpushimit në Ukrainë (03.02.2015)
DUBAI - FEDERER E MUND GJOKOVIQIN (02.28.2015)
GJERGJAJ FITON - I AFROHET EDHE MË SHUMË DUELIT ME KLITSCHKON (02.28.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2021  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]