E Enjte, 05.13.2021, 08:14am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
TË NATYRALIZUARIT VOTOJNË PËR PARTINË SOCIALISTE TË ZVICRËS

E Hënë, 11.17.2014, 12:01pm

Voal-online - Shtetasit zviceranë të natyralizuar votojnë për të majtën. Kjo del nga një studim i publikuar të
BURKHALTER SUPERSTAR - MERR ÇMIMIN RINIA 2014

E Djelë, 11.16.2014, 01:00pm

Një surprizë për Presidentin e Konfederatës
Voal-online.ch - Të dy 200 pjesëmarrësit në sesionin federal të të rinjve, që u zhvillua në Pallatin Federal,
LDK DEGA ZVICËR - MANIFESTIM ME RASTIN E 28 NËNTORIT, DITËS SË FLAMURIT KOMBËTAR, 102 VJETORIT TË PAVARËSISË SË SHQIPËRISË

E Djelë, 11.16.2014, 09:36am

ZVICRA KA NJË SISTEM FISKAL KOMPETITIV NDAJ FQINJVE

E Shtunë, 11.15.2014, 11:24am

Voal-online.ch - Zvicra është tërheqëse nga pikëpamja fiskale për ndërmarrjet dhe mbrohet mirë edhe sa iu
GJENEVË - SHITET NË ANKAND PËR 27 MILIONË DOLLARË ORA E XHEPIT 'GRAVES'

E Mërkurë, 11.12.2014, 11:35am

Voal-online.ch - Njëzet e katër milionë dollarë: kjo është shuma rekord që duhet të paguajë fituesi – anonim

GJENEVË - NË QYTETIN E KALVINIT LARMI REKORD RELIGJIONESH DHE NUMËR I MADH I OBJEKTEVE TË KULTIT

E Shtunë, 11.08.2014, 10:57am

Xhamia e Petit-Saconnex ndërtuar më 1975 (www.religionenschweiz.ch)
Voal-online.ch - Mbi katërqind bashkësi fetare dhe 272 vende kulti, regjistruar në Kantonin e Gjenevës nga
KËSHILLI FEDERAL ZVICERAN - TË DYFISHOHET SHPEJTËSIA MINIMALE E INTERNETIT

E Mërkurë, 11.05.2014, 11:51am

Voal-online.ch - Shpejtësia minimale e lidhjes me Internet do të dyfishohet. Ky është vendimi që u muar sot,

ISH KANCELIERJA ZVICERANE - INICIATIVAT POPULLORE T'IU NDALOHEN PARTIVE TË MËDHA

E Djelë, 11.02.2014, 06:33pm

Ish kancelierja e Konfederazione, Annemarie Huber-Hotz
VOAL - T'iu ndalohen partive të mëdha, që kanë një grup parlamentar, të ndërmarrin iniciativa popullore. Ky
PARLAMENTI ZVICERAN - NATYRALIZIMET PËRSËRI NË RENDIN E DITËS
Të merret pasaporta zvicerane më lehtë, por jo automatikisht

E Shtunë, 11.01.2014, 11:55am

Voal-online.ch - Projekti për përshpejtim të procedurës ndaj të huajve të brezit të tretë, lënë anash më 2010,

BANKA KOMBËTARE ZVICERANE REALIZON TË ARDHURA PREJ 28,5 MILIARDË FRANGA NË NËNTË MUAJ

E Premte, 10.31.2014, 09:10am

Voal-online.ch - Të dhëna pozitive për Bankën Kombëtare Zvicerane e cila sivjet, në nëntë muaj, ka realizuar

  » TRI INICIATIVAT PËR TË CILAT DO TË VOTOJNË ZVICERANËT MË 30 NËNTOR
  » ZVICERANËT PARAPËLQEJNË MË TEPËR TEMAT E LEHTA DHE MEDIAT ME SHËRBIME FALAS
  » ROGER FEDERER FARE PRANË NUMRIT NJË BOTËROR
  » EKSPERTI ZVICERAN - UEFA DHA NJË VENDIM IDIOT
  » SVP - LIGJET ZVICERANE TË KENË PËRPARËSIPër këtë kjo parti miraton një iniciativë të re popullore
  » TAULANT XHAKA NUK DO TË DËNOHET PËR VEPRIMIN E TIJ
  » Tages Anzeiger - TURPI I UEFA-s PAS TURPIT TË BEOGRADIT
  » DEGA E LDK-së NË ZVICËR ME ZYRA TË REJA NË SOLOTHURN!Adresa: Bielstrasse 80 4500 Solothurn
  » ROCHE TOWER NË BAZEL ME 50 KATE - DO TË JETË NDËRTESA MË E LARTË E ZVICRËS
  » FEDERATA ZVICERANE HETON TAULANT XHAKËN PËR MESAZHE NACIONALISTE 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2021  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]