E Hënë, 01.17.2022, 11:42am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
 
Comments
 
» DEKLARATË E KISHËS KATOLIKE SHQIPTARE ME RASTIN E 100 VJETORIT TË PAVARËSISË SË SHQIPËRISËNga FRANK SHKRELI

Ashte merite e klerit katolik qe Shqipnia u njoft si Shtet i pamvarun !
lefra2007@hotmail.com Lef Raguza Toronto Canada05.16.2012, 05:42pm

Pa ate qendres dhe sakrifice sublime te kleirit katolik ( ne naten e gjate barbare Turko-Osmane) deshmi e rranjeve tona Europiane qe kundershtoje me fakte malin e propagandes se ngritun nga fqinjet tane grabitqar me lakmi e qellim te gllabrimit te krejt trojeve tona e shuamjes se cdo gjurme Iiliro-Arbero-Dardane e le ma te krijim shtet-formimit tejet te vonuar te Shtetit ne kufijt aktual te Shqipnise Londineze, as qe mund te bahej fjale te kishim dhe arritnim ne diten e 28 Nadorit ndonse shume te vonuar ,por shpetuam pau shuar dhe nga aty filloj ngritja e temeleve mbi germadhat qe na la barbaria Turko-Osmane fal ndihmes se madhe te aleates se Shqiptareve Austro-Hungarise !
Por mjerisht ne vend
te mirnjohjes dhe vlersimit per cdo veper ne dobi te Atdheut e lirise se neprkambun Kleri katolik dhe prelatet e tij u kaluan ne nyjen e konopit ,plumbit ,burgjeve dhe inetrnimeve se bashku me shume elitar nga po te ketij besimi nga antishqiptaret tradhtar te Kombit komunstet Enveriste qe per 50 vite e perdhunuun dhe e percudnuan Shqipnine ton te dashtun ! 


 
Add Your Comment:

Your Name:
Your Email:
Title:
Comment:
 Security Number
 


 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Janar 2022  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]