E Mërkurë, 04.14.2021, 11:24am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
 
Comments
 
» FENIKSAT E RILINDURNga RESHAT KRIPA

KJO DO TE JETE GJITHMONE PERGJIGJA JONE, PERGJIGJA E TE ARDHURVE NGA FERRI
geanol19@gmail.com Rilindja Demohratike Kombetare Shqiptare04.11.2013, 06:27pm

Rilindja Demokratike Kombetare Shqiptare
5 hours ago ·

Te nderuar miq e pjesmarres ne kete faqe !
Me poshte vijon nje projekt - deklarate te cilen po e botojme qe te na beni verejtjet tuaja perpara se ta bejme publike per te gjithe. Presim me mire njohje dhe respekt cdo lloj verejtje tuajen duke ju falenderuar paraprakisht.

DEKLARATE
- Per dijeni Kryeministrit te Shtetit Shqiptare e kryetar i Partise Demokratike
- Per dijeni Kryetarit dhe Kryesise se Partise Socialiste
- Per te gjitha Partite e Organizatat e cdo lloj ngjyre
- Per te gjithe trupin dipllomatik te akredituar ne Shqiperi

Ne te gjithe ish te burgosurit e te perndjekurit politike te mbare Shqiperise, pa dallime feje, moshe apo gjinie, me indinjate te madhe shohim se akoma edhe sot vazhdon te luhet e te zhvillohet nje biznes nga me te felliqurit mbi kurrizin tone.
Ne vuajtem per dhjetra vjet me radhe neper burgjet, neper birucat, neper kampet e punes se detyruar duke nxjerre minerale nga minierat, neper kampet e internimit ku puna ishte dhjete fish me e rende se ne kampet e koltivimit te kallamit te sheqerit ku punon sklleverit.
Fatkeqesisht vazhdojme te vuajme edhe sot, sepse politika shqiptare edhe pse ka trumbetuar me te madhe te drejtat tona nuk ka levizur as edhe nje presje per te njohur keto te drejta qe ne menyre barbare jane shtypur rregullisht e me dhune nga regjimi diktatorial komunist e vazhdojne me po ate rregullsi te shtypen edhe nga regjimi i sotem gjoja demokratik, pjelle e regjimit para ardhes gjakatar, qe as ne hijen e saj nuk ka asgje te perbashket me DEMOKRACINE.

Mbi keto baza kerkojme me force:
Te na njihen te gjitha te drejtat tona ekonomike e politike
Te shlyhen te gjitha borxhet qe ka shteti Shqiptare kundrejt nesh
Te na njihet e drejta te paraqesim kandidatet tane ne zgjedhjet parlamentare te 23 Qershorit 2013 si nje force e pavarur
Te na njihet e drejta e lirise se fjales

Nga sa me lart deklarojme se nuk do te kerkojme KURRE e as jemi te gatshem te bejme koalicione me asnje nga partite e medha e as me ndonje lloj tjeter Partie apo organizate qe ka ideologji komuniste, qe ka ne perberjen e saj komuniste te dikurshem e qe nuk do te kete respekt per vuajtjet tona.
Nderkohe deklarojme:
Nuk lejojme dhe cfuqezojme me efekt te menjehershem e imediat te perfaqesohemi nga:
Cdo lloj organizate, union, shoqate, lidhje e cdo lloji ANTIKOMUNISTE, e ISH TE PERNDJEKURVE, e CDO LLOJi POLITIKE DEMOKRATIKE INTEGRUESE, e TE BURGOSURVE POLITIKE MBAREKOMBETARE ETJ.
Shfuqizojme me efekt imediat nga cdo lloj perfaqesimi te shtrese tone PERSONAZHET:

- SIMON MIRAKAJ e BESIM NDREGJONI
- TANUSH KASO e VLLAS ARAPI
- AGIM MUSTAFA e ADEM HALLCI
- YLLI KONDI e RESHAT KRIPA
e cdo lloj tjeter PERSONAZHI qe do mundohet te na perfaqesoje duke bere aleanca me Partite.
E vetmja force qe do na perfaqesoje perpara kombit e popullit Shqiptare jemi vete ne te vuajturit, te burgosurit e te perndjekurit politike te vertete.
Ne asnje menyre e ne asnje forme aleanca me PD e PS apo kushdo qofte e ketij lloji dhe e ketyre ngjyrave.

RILINDJA DEMOKRATIKE KOMBETARE SHQIPTARE 


Nuk duam aleance me asnje lloj partie. Forca jone jane vuajtjet tona
geanol19@gmail.com Rilindja Demohratike Kombetare Shqiptare04.11.2013, 12:04pm

I kemi lexuar e rilexuar shkrimet tuaja. Vetem donim t'iu pyesnim:
E moret ftesen per aleance nga PD
Do vazhdoni edhe per shume kohe te fshini nga radhet tuaja antare te organizates tuaj qe mbajne akoma edhe sot teseren e organizates tuaj
Me mire i cilesuar I PA EMER se te kerkome kolltuqet e falura nga gjakpirest tane. Do ishte nder i madh te na vinte i madhi Petro Marko ne penen e tij qofte edhe per nje presje. Me sa duket nga Spaci, Burreli, Qafe Bari etj do ju kete kaluar udha duke shoqeruar grupe turistike.
Ne mendjen tone jane akoma te ngulitura kujtimet e birucave te izolimit brenda burgjeve. Kur tju rikujtohen perseri do ju japin te drejten te perfaqesoni dinjitetin e respektin e vuajtjeve tona ne Kuvendin Shqiptar. Deri atehere vazhdoni te flisni per mitoligjine, per emrat e restoranteve dhe per bark mbushjet tuaja e te gjithe klanit tuaj.
Aty ku jeni ju sot kemi qene dikur, aty ku jemi ne sot nuk do arrini kurre.
Rilindja Demokratike Kombetare Shqiptare. Reshat Kripa nuk eshte nje person privat. Ai perfaqeson nje pjese te madhe te shtreses tone te vuajtur. Me qendrimet e me shprehjet e tij ai perfaqeson te burgosurit e te perndjekurit politike te vendit do apo jo ai per aresye te karriges qe ka.
Nuk eshte e pranueshme ne asnje menyre qe nje organizate e themeluar per te perfaqesuar e mbrojtur interesat e te burgosurve e te perndjekurve politike te regjimit komunist te prese ftesa e te lidhe aleanca me pjellat e komunismit. Me z.Kripa ne jeten private mund te beje cfare te doje por vetem pasi te jete shkeputur nga organizata qe perfaqeson e kryeson. Deri atehere ai eshte person publik dhe per cfare do qe shpreh dhe shkruan ne se nuk do jene te pershtatura ne mbrojtjen e vuajtjeve tona ne do ti pergjigjemi me kundershtimet tona. 


 
Add Your Comment:

Your Name:
Your Email:
Title:
Comment:
 Security Number
 


 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2021  
D H M M E P S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
 

 
VOAL
[Shko lart]