E Premte, 08.19.2022, 12:29am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
 
Comments
 
» BERISHA MUND TA FORCOJË KREDIBILITETIN E QEVERISË PA KURRËFARË DHIMBJENGA ELIDA BUÇPAPAJ

Po, por...
mlacaj@yahoo.it Marçel10.06.2010, 10:46pm

Gjithcka ka nevoje per rinovim, por me kete opozite, cfardo qe te bash, sido qe ta bash kjofte edhe sipas deshires se tyne te mshehun, asht e kote dhe vetem e kote...
Marcel Lacaj Lezhe 


Berisha duhet te largohet vet nga pushteti
beuni@hotmail.co.uk Beun10.06.2010, 11:59am

Pavaresisht meritave qe ka doktori ato jane shume pak ne raport me demet qe i ka shkkatuar dhe po ju shkakto shqipetareve.
Pavaresisht se cfare thoni juve Zonja Bucpapaj qe jeni vene ne mbrojtje te njeriut me tre korruptuar te Shqiperise.Sic ju kam thene korrupsioni i tij ka filluar qe me privatizimet e para te qeverise demokratike, e para kjo
E dyta ,kontrabanda e naftes me Serbine i solli atij fitime marramendese.Une do ta quaja edhe nje krim kunder boshnjakve te cilet i pergjaknin tanket e Milloshevicit,duke levizur me naften qe ju shiste saliu duke shkelur embargon nderkombetare.
E treta eshte korrupsioni me ndretimin e rruges se kombit.vertete ajo eshte nje veper madhore qe une i vendos Emrin e saliut,por nen kete maske u abuzua me qindra milion euro me paraet e taksapaguesve shqiptare.
E katerta Gerdeci, ku eshte bere kontrabande e korrupsion me municionet e ushtrise.Ne kete rast duart e doktorit jane te lara me gjakun e 26 te pafajshmeve.Jo pa qellim ai mbron kriminelin F mediu duke e mbajtur ate ne pushtet.Gjer dje ne opozite ku sali e akuzonte qeverine socialiste per bashkpunim me kriminelin grek minoriotar Delijorgji,ndersa sot na u be mik me te.PSE?pergjigja dihet.Korrupsioni,vjedhja.Ne kete skandal afere ishte i perfshire i biri i tij.Ai nuk ju besonte te tjereve,dergoi te birin te merrte pjese ne pazaret e pista.
Shume privatizime te dyshimta,shume prona ne bregdet qe Saliu me disa zagare si Selmanllari apo te tjere po i grabisin.
Gjer dje ky Sali rama Tropoja e anatemonte Tacin,por sot e ka mik.Cudi zonja Lida!!!???Si ka mundesi.Taci ja ka lyer mire rroten e qerres Berishes,kur bleu ARMO-n dhe opinionit ju tha se e bleu nje shoqei nga USA.per cudine e te gjitheve na doli taci Oil qe e kish blere,ai qe berisha e akuzonte si mafioz.
Ju thoni se per futjen ne NATO ka merita Berisha.Hahahaah!Ja ke futur kot.I duhej USA hyrja e vendit tone ne aleance.Ishte nje nevoje gjeo-strategjike e perendimit e kryesisht e USA,sepse per Europen ne kurre nuk do te ishim anetare.Miqesia e Berishes me George Bush plakun ka merita vetem per Kosoven Elida.Vizita e George W Bushit eshte premtimi i George plakut dhene berishes ne viziten e tij te pare ne USA.
E pafaleshme eshte falja e hapsires sone detare fqinjit tone te urryer Greqise nga ana e saliut.Si dikur satrapi Zogoll qe fali Shen Naumin Jugosllavise se atehereshme,sepse e risolli ne pushtet satrapin,ashtu edhe Berisha veproi me kufijte tane detare.Kjo eshte tradheti kombetare.Jo pa qellim u be vizita e kryeministrit grek kur ne vendin tone do te zhvilloheshin zgjedhjet.Edhe ju e dini shume mire,por nuk ju intereson t'i permendni keto pislleqe te Saliut tuaj.
Per mos te permendur pastaj revolucionin kumunisto grek te vitit 1997 dhe piramidat qe saliu lejoi te digjnin gjithe Shqiperine.Po rebelet komuniste te mbetur pa pushtet kerkonin permbysjen e regjimit te ashtuquajtur demokratik,por po aq fajtor sa keta pisa eshte e edhe saliu juaj.
Katrahura me ligjin e pronave,bere jo pa qellim nga saliu po i shkakton nje kokcarje aq te madhe vendit qe nuk ka shejtan ta zgjidh me.Lejimi i zaptimit te tokave nga te ardhurit nga malet e veriut te vendit pa kurrfare rregulli eshte veper e sali Berishes.Tani qe shqiptaret do te levizin keni per te pare se sa padi do te kete ne Strasburg per pronat.Gjer me sot nuk leviznin dot per nje vize dhe pengoheshin,ndersa tani do te hiqet ajo pengese.E pra e shihni qe saliu juaj me shume i ka bere deme vendit tone se sa te mira,prandaj duhet te largohet ,bile te jape hesap per gjithe demet e shkaktuara popullit shqiptar.
Edhe zgjedhjet ju siguroje se saliu i vodhi me te blere.Une kam qene anetare e gjer n/kryetar komisioni per PD dhe e di shume mire se si veprohet me votimet ne vendin tim.Por per kete them mire ua beri,sepse bllokmenet e rinj nuk mund te durohen.
A mund te me permendni sa te persektuar ka ne qeverine e Berishes?Une di nje qe eshte deputet por edhe ai eshte nje djale negativ,ish ministri i drejtesise i qeverise Berisha 1.
Poqe e zonja me kthe pergjigje per te gjitha ata qe une e e akuzoje saliun.Ju nuk e beni dot,sepse nuk ke kurajo e argunmenta,sepse je ne sherbim te tij,je zeri i tij.Ashtu sic po bene sot Tv Klan ne shqiperi,i cili eshte bere zedhenes i berishes dhe mbrojtes i krimeve te tij,ate po mundoheni edhe ju te beni ne emigracion.E keni te kot se nuk ju merr lopata uje tek emigrantet.ne kemi kaq vjet dhe e dijme se si qeverisin ne keto vende politikanet modern.Nuk fola per opoziten sepse ata i urroje,sepse jane bijte e atyreve qe na nxine jeten per 45 vjet.Ata jane si balozi i zi.
Mos u beni vegla te saliut,sepse nuk ju beson askush.E keni kot.Shkrime te tilla jane qesharake.Nqse disa ministra jane perfshire ne corrupsion e krime ekonomike,kryetari i tyre eshte kryeministri. 


 
Add Your Comment:

Your Name:
Your Email:
Title:
Comment:
 Security Number
 


 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2022  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 

 
VOAL
[Shko lart]