E Premte, 05.27.2022, 10:35pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
LAJMI I FUNDIT
 
POLICIA E KOSOVËS DHE EULEX NË KËRKIM TË AUTORIT TË VRASJES SË POLICIT
E Martë, 11.23.2010, 07:34pm (GMT+1)

Zyrtarë të policisë së Kosovës, bënë të ditur se mbrëmë në një fshat të komunës së Klinës në Kosovën qendrore, në rrethana ende të paqarta është vrarë një pjesëtar i kësaj policie. Sipas autoriteteve pjesëtari i policisë Arben Sejdiu, 40 vjeç, është vrarë mbrëmë në hyrje të shtëpisë së tij në fshatin Grabanicë të Klinës. Nga të shtënat janë plagosur edhe dy pjesëtarë të familjes së policit të ndjerë. Zëdhënësi i policisë së Kosovës Baki Kelani tha se policia ka filluar një operacion në shkallë të gjerë në përpjekje për të ndriçuar këtë rast.

"Policia e Kosovës ka aktivizuar të gjitha forcat e saj policore për t'u vënë në ndjekje të personave të dyshuar dhe si rezultat i saj ka arrit të bastis gjashtë lokacione si dhe ka intervistuar dhjetë persona në cilësinë e të dyshuarve, mirëpo të njëjtit janë liruar me procedurë të rregullt dhe rasti në tërësi është ende në vazhdim e sipër duke u hetuar nga Policia e Kosovës", - tha zëdhënësi i policisë.

Policia thotë se ende nuk mund të thotë asgjë për motivet apo autorët e mundshëm të vrasjes së policit hetues. Vrasja e mbrëmshme çon në 11 numrin e pjesëtarëve të policisë së Kosovës të vrarë që nga themelimi i saj në vitin 1999.

Ndërkaq sot paradite në Prishtinë është dëmtuar makina e një pjesëtari të policisë së Misionit të Bashkimit Evropian për Sundimin e ligjit. Autoritetet thanë se makina që po drejtohej nga një zyrtar i lartë i policisë është sulmuar dhe me këtë rast janë shkaktuar dëme materiale por pa pasoja për oficerin e policisë. Zëdhënësi Kelani tha se sulmi besohet se ishte i qëllimshëm.

"Për momentin ende nuk dihet motivi i sulmit apo mjeti me çfarë është sulmuar vetura, mirëpo nga hetimet e para dyshohet të ketë qenë mjet i fortë gur. Situata për momentin është në kontroll nga Policia e Kosovës dhe janë duke u bërë të gjitha ekzaminimet e vendit të ngjarjes. Fatmirësisht personi zyrtar i EULEX-it nuk ka pësuar ndonjë lëndim në këtë rast", - tha zoti Kelani.

Rreth 1 mije e 400 pjesëtarë të policisë së EULEX-it shërbejnë në Kosovë dhe në kuadër të përgjegjësive të tyre përfshihen rastet më të vështira.

(http://www.voanews.com/albanian)

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
HISEN MUSLIU THORË SE DOSJET I KA MARRË NGA PDSH-ja (11.23.2010)
TETOVË: ARRESTOHET PËR DOSJET ISH ZYRTARI I SIGURIMIT HISEN MUSLIU (11.23.2010)
FYLE: SERBIA NË BE PËRMES HAGËS DHE PRISHTINËS (11.23.2010)
VRITET NË KLINË OFICERI I POLICISË (11.23.2010)
SULMOHET AUTOMJETI I EULEX-it (11.23.2010)
AAK KUNDËRSHTON REZULTATIN E RAHOVECIT (11.23.2010)
ÇKA NDIKON TEK ELEKTORATI? (11.23.2010)
XHEMAIL MUSTAFA, INTELEKTUALI TRIM QË PUNOI PËR SHTETINNga IBRAHIM RUGOVA (11.23.2010)
BEOGRAD: MANJAK U TAKUA ME MINISTRIN DAÇIQ (11.23.2010)
RAMA LETËR BERISHËS: OPOZITA ËSHTË TËRHEQUR NGA KËRKESA PËR HETIMIN E FLETËVE TË VOTIMIT (11.23.2010) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2022  
D H M M E P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
 
::| Hot News
KLIKONI NË WWW.VOAL.CH - ZËRIN E SHQIPTARËVE NË NJË DIZAJN TË RI - WWW.VOAL.CH  -  VOAL
80 TË RINJ AMERIKANË E MBAJTËN PARA KUVENDIT KONCERTIN ME KËNGË PATRIOTIKE SHQIPTARE
80 AMERIKANË KËNDOJNË SOT PARA KUVENDIT TË SHQIPËRISË KËNGË PATRIOTIKE SHQIPTARE
PROTESTA SOT NË SHKUP - TË DORËHIQET QEVERIA NË TËRËSI
NËNKRYETARI I PARLAMENTIT EVROPIAN KËRKON DORËHEQJEN E GRUEVSKIT
DEPARTAMENTI AMERIKAN I SHTETIT - NDJEKIM NGA AFËR SITUATËN NË MAQEDONI
MAQEDONIA NGRE TRIDHJETË AKUZA PËR TERRORIZËM
LUBOMIR FËRÇKOSKI - QEVERIA NË SHKUP PO NXIT TENSIONET NDËRETNIKEFërçkoski - Konflikti në Maqedoni s'ka të bëjë me “Shqipërinë e Madhe”
MANIFESTIM SPONTAN NË TIRANË 'KUMANOVË NUK JE VETËM'
MUSTAFA - 700 SHQIPTARË NGA MAQEDONIA JANË ZHVENDOSUR NË PRESHEVË

 
VOAL
[Shko lart]